Lunes, 18 Junio 2018

Jada erabakita daude Emakume Master Cupeko finalerdiak

 

Atzo jokatu ziren Zamudion Emakume Master Cup txapelketaren LEHEN MAILAko final-laurdenetako azken bi partidak. Norgehiagoketen emaitzak hauexek izan ziren:

 

Jokatu zen lehenengo partidan MAIDER MENDIZABAL (ANOETA) eta MIREN LARRARTE (BIDANIA) nagusi izan ziren: 18-8 irabazi zieten NAGORE BILBAO (LAUKIZ) eta ARRATE BERGARAri (BERGARA).

 

Bigarren partidan estuagoa izan zen lehia; lau tantoren aldeaz irabazi zIon, 18-14, PATRI ESPINAR (USANSOLO) eta ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA) bikoteak, AMAIA ARAIZTEGI (MALLABIA) eta MADDI MENDIZABAL (ZALDIBIA) bikoteari. Edozelan, 14 tanto egin zituztenez, galtzaileen artean eurek gehien, azken bikote horrek ere eskuratu du finalerdietarako txartela.

 

Erabakita daude, beraz, dagoeneko, bai PROMOZIO MAILAko, bai LEHEN MAILAKO finalerdiak. *Zortzi bikote, hamasei pilotari (11 gipuzkoar eta  5 bizkaitar). Hauexek izango dira, zozketa bidez ebatzita, datorren igandean, hilak 18, goizeko 11:30tik aurrera Oñatiko pilotalekuan jokatuko diren finalerdietako partidak:

 

PROMOZIO MAILA


ALAITZ BADIOLA (AZPEITIA)-OHIANA ORBEGOZO (AZPEITIA) VS MADDI UNANUE (AZPEITIA)-NAROA AGIRRE (ZESTOA)

AMAIA VICARIO (AZPEITIA)-AINHOA URIEN (ABADIÑO) VS NAGORE ARAMENDI (AZPEITIA)-OHIANA UNANUE (AZPEITIA)

 

1.MAILA:

 

MIREN LARRARTE (BIDANIA)-MAIDER MENDIZABAL (ANOETA) VS OLATZ ARRIZABALAGA (GERNIKA)-LEIRE ETXANIZ (ETXEBARRIA)

AMAIA ARAIZTEGI (MALLABIA)-MADDI MENDIZABAL (ZALDIBIA) VS PATRI ESPINAR (USANSOLO)-ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA)

------------------------------------------------------------------------

Ayer se disputaron en Zamudio los dos últimos partidos de los cuartos de final de la categoría PRIMERA DIVISIÓN del campeonato Emakume Master Cuo. Los resutados fueron los siguientes:

En el primer partido venció por //*18-8*//la pareja formada por MAIDER MENDIZABAL (ANOETA) y MIREN LARRARTE  (BIDANIA) a la formada por NAGORE BILBAO (LAUKIZ) y ARRATE BERGARAri (BERGARA).


En el segundo, más disputado, ganaron 18-14 PATRI ESPINAR (USANSOLO) y ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA) a AMAIA ARAIZTEGI  (MALLABIA) y MADDI MENDIZABAL (ZALDIBIA). Ésta última pareja también clasifica para semifinales, al ser entre las parejas perdedoras la que más puntos ha coseguido hacer.


De éste modo, han quedado decididas las semifinales en ámbas categorías. 8 parejas, 16 pelotaris (11 guipuzcoanas y 5 vizcaínas). Tras el preceptivo sorteo, éstos son los emparejamientos de las semifinales que se disputarán en Oñati este domingo, día 18, a partir de las 11:30 de la mañana:

 

CATEGORÍA PROMOCIÓN


ALAITZ BADIOLA (AZPEITIA)-OHIANA ORBEGOZO (AZPEITIA) VS MADDI UNANUE (AZPEITIA)-NAROA AGIRRE (ZESTOA)//

AMAIA VICARIO (AZPEITIA)-AINHOA URIEN (ABADIÑO) VS NAGORE ARAMENDI (AZPEITIA)-OHIANA UNANUE (AZPEITIA)/

 

PRIMERA DIVISIÓN


MIREN LARRARTE (BIDANIA)-MAIDER MENDIZABAL (ANOETA) VS OLATZ ARRIZABALAGA (GERNIKA)-LEIRE ETXANIZ (ETXEBARRIA)//

AMAIA ARAIZTEGI (MALLABIA)-MADDI MENDIZABAL (ZALDIBIA) VS PATRI ESPINAR (USANSOLO)-ENERITZ ARRIETA (AZKOITIA)/

Escribir un comentario


Código de seguridad
Refescar

Portal de noticias de pelota mano.
Cartelera, resultados, campeonatos,
ferias, partidos... toda la actualidad
del mundo de la pelota vasca.

Contacto